rygiel do bramy

Zabezpieczająca zasuwa do bramy

Każdy dom posiada wrota, które powstrzymują obcych od wtargnięcia na prywatny teren. Obiekty te posiadają różne zabezpieczenia przed samoistnym otwarciem i jest to między innymi zasuwa do bramy. Czy jest to jednak jedyne wyjście? Możemy też skorzystać z innych, wygodnych rozwiązań. Na przykład zamki do furtek mogą być elektryczne, co daje nam duży komfort w ich użytkowaniu.

Wady i zalety zasuw do bram

Z pewnością można stwierdzić, że bardzo dobrym rozwiązaniem dla osoby mało wymagającej jest zasuwa do bramy. O wyborze takiego zabezpieczenia decyduje przede wszystkim cena, która nie jest bardzo wygórowana. Oprócz tego montaż nie jest zbytnio wymagający, a te wyroby kute nie potrzebują dodatkowych zabezpieczeń, chroniących je przed różnymi czynnikami. Są one dostatecznie wytrzymałe i działają skutecznie w każdych warunkach. Jeżeli dojdzie już do zniszczenia, łatwo jest je wymienić. Dodatkowo elementy kute mogą przybierać różne formy, dzięki czemu przyozdobią naszą bramę i będą wyglądać estetycznie. Każda rzecz ma niestety wady. O ile można pogodzić się z koniecznością otwierania ręcznego, tak czasem trzeba siłować się z tym urządzeniem. Niekiedy zdarzy się, że na przykład taki zamek hakowy zostanie krzywo przykręcony albo sama furtka lub brama opadnie. Wtedy musimy użyć dużo siły, aby zamknąć lub otworzyć wejście.

Wady i zalety zamków elektrycznych

Największą przyjemnością z posiadania elektrycznej klamki do furtki jest możliwość otwierania jej zdalnie, na przykład przy pomocy pilota. Nie musimy wtedy nawet wysiadać z pojazdu, żeby móc bez problemu wjechać na posesję. To bardzo wygodna opcja, a zadbana może nam posłużyć przez wiele lat. Czy warto jednak zainwestować w takie rozwiązanie? Elektryczne rygle do bram wymagają wiele dodatkowych zabezpieczeń. Największym zagrożeniem dla nich jest wilgoć. Konieczny jest też stały dopływ prądu, co przy awarii może być bardzo problematyczne. Jeżeli już zdecydujemy się na taki sprzęt, musimy liczyć się z tym, że montaż musi być wykonany przez specjalistów. Tak samo jak ewentualne naprawy. Wydaje się, że korzystniejsze są tradycyjne zamki do furtek. Wygoda zdecydowanie daje przewagę elektronice. Czy nie warto jednak dać czasem szansę starym metodom? Każdy musi zdecydować co jest dla niego istotniejsze – trwałość czy wygoda.