zawiasy do bram

Właściwe zawiasy do bram

Brama i furtka to nieodzowna część każdego ogrodzenia. Żeby ich otwieranie i zamykanie przebiegało sprawnie, warto zamontować odpowiednie zawiasy do bram. Niektóre sprawdzą się lepiej w jednych modelach, a inne w drugich. W jaki sposób zatem dokonać wyboru, aby być w pełni usatysfakcjonowanym?

Ciężkie skrzydła bram

Jedną z możliwości są zawiasy regulowane. Dzięki nim otwieranie skrzydeł następuje bez wysiłku. Ważne jednak, aby zainwestować w produkt wysokiej jakości, odporny na wilgoć. Jeśli nie będzie dobrze zabezpieczony, po krótkim czasie zacznie rdzewieć, co negatywnie odbije się na jego przydatności.

Zawiasy regulowane do bram sprawdzą się także wszędzie tam, gdzie teren może być nieco niestabilny. Jeśli ogrodzenie budowane jest na glinie, będzie miało tendencję do osiadania. W takiej sytuacji możliwość regulowania pozwoli na dopasowanie skrzydła wjazdu do zmieniających się warunków. Drugą opcją są zawiasy toczone. One także dobrze przenoszą obciążenia. Brak możliwości ich regulowania sprawi, że najlepiej działać będą na stabilnym gruncie, czyli takim, który się nie zapada. Z powodzeniem stosuje się je także w bramach garażowych, czy furtkach.

Bramy przesuwne i zamki hakowe

W tym wypadku stosuje się wózki do bram. Standardowo wykonuje się je z dwóch rodzajów materiałów - tworzywa sztucznego lub metalu. Te pierwsze sprawdzą się w lekkich wjazdach. Są odporne na korozję oraz ciche. Te metalowe z kolei są bardzo solidne, idealne do masywnych konstrukcji, dłuższych od 7 m. Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem jest zamek hakowy. Istnieje ich kilka rodzajów. Charakteryzują się tym, że są całkowicie ukryte wewnątrz skrzydła drzwi lub bramy. Dodatkowo są to zamki wielopunktowe. Ich zaletą jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także korozję, czy warunki atmosferyczne. Sprawdzą się zarówno do wjazdów i drzwi przesuwnych, jak i furtek, ale nie tylko. Warto przed zakupem zapoznać się z szeroką gamą typów tego rozwiązania i wybrać taki, który najlepiej spełni oczekiwania.