zamki do furtek

Zamki do furtek czy zasuwy. W jaki sposób najlepiej zabezpieczymy naszą posesję?

Jeżeli obawiasz się, że zwykłe zamki do furtek nie wystarczą do odpowiedniego zabezpieczenia posesji, może warto pomyśleć o tym, aby znalazła się tam również zasuwa do bramy. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu żadna nieproszona osoba nie przedostanie się na teren posesji.

Zamki do bram

Mając przy ogrodzeniu zabezpieczenie w postaci dodatkowej zasuwy, możesz uzyskać pewność, że na teren posesji nikt obcy nie wejdzie. Mogą w tym pomóc nawet groty do bram. Mimo to lepiej skupić się na zamkach i zasuwach. Twoja posesja będzie dzięki temu maksymalnie bezpieczna. Takie rozwiązanie nie jest łatwe do sforsowania, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed złodziejami. Dzięki temu, że można zastosować jednocześnie zasuwę, jak i powierzchniowe zamki do bram lub zamki do furtek. Oba te rozwiązania mogą ze sobą współgrać i zapewniać komfortowe korzystanie z bramy oraz furtki. Zawsze warto dawać sobie takie alternatywy, aby każdy z domowników był zadowolony z obsługi.

Czym są zasuwy?

Zasuwy do bram to specjalny rodzaj zamka nawierzchniowego, który gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie dla posesji. Wiele modeli działa w taki sposób, że można otworzyć bramę i furtkę tylko wtedy, gdy znajduje się ktoś po wewnętrznej stronie posesji. Z zewnątrz otwarcie nie jest możliwe. Dostępne są także modele z kluczami, które dają się odblokować od zewnątrz. To od właściciela zależy, na które rozwiązanie się zdecyduje, i które będzie dla niego dużo bardziej komfortowe w codziennym stosowaniu, a jednocześnie bezpieczne.

Zdecydowanie, jeżeli chcesz łatwo zamknąć furtkę lub bramę wjazdową, zasuwa do bramy będzie najlepsza i zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa. Największą rolę w blokowaniu przed nieproszonymi gośćmi odgrywają tutaj wkładki, które mogą być różnego typu. Im lepsze, tym lepsze zabezpieczenie zyskujesz. Dzięki temu, elementy kute, z których zbudowana jest brama lub furtka są trudne do sforsowania, co jest dodatkowym atutem.

Zasuwa z zamkiem

Sam zamek nawierzchniowy nie wystarczy, aby zabezpieczyć dostęp do posesji, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest połączenie zasuwy z zamkiem. Można również pomyśleć o montażu czegoś takiego jak zamek hakowy. Dzięki temu można będzie cieszyć się z właściwego zabezpieczenia terenu posesji. Taka furtka nie będzie łatwa do sforsowania, a to przecież jest najważniejsze, jeżeli chcesz mieć bezpieczną posesję. Dobrze się dzięki temu na tym wyjdzie, i to bez dwóch zdań. Warto na takie rozwiązania stawiać.